Costa de la Luz

Costa de la Luz (Španělsko)Costa de la Luz je už podle názvu pobřežím světla a je nutné dodat, že to je ve všech ohledech pravda. Písek, bílé domky a intenzivní sluneční svit jsou právě těmi typickými rysy, kterými se Costa de la Luz proslavila. Najdete jí až na západě Andalusie, když přímo sousedí s Portugalskem. Turisty láká především na příjemné podnebí, když je zde průměrná teplota v létě zhruba 23 stupňů, a také na velký klid v místních letoviskách. Často se setkáte s radou, že pokud vás nezaujala přelidněná Málaga, bude pro vás Costa de la Luz doslova rájem, což je v podstatě pravda. Atmosféra je tu mnohem klidnější, i když těžko říct, jak dlouho to vydrží, protože příliv turistů je rok od roku větší. Typická je pro Costa de la Luz také vlastní gastronomie v čele s vynikajícím vínem; nenechte si ujít světoznámé sklípky Jerez, nebo El Puerto de Santa María.

Cádiz

Cádiz (Španělsko)Když se řekne Costa de la Luz, každému by se měla vybavit dvě důležitá města – Cádiz a Huelva. Začneme tím prvním, klíčovým. Cádiz je pro Španělsko z hlediska historie nesmírně důležitým městem, které mělo největší význam za koloniální éry – vyplul odtud dvakrát mimo jiné i Kryštof Kolumbus. I přesto, že má Cádiz více než 130 tisíc obyvatel, je úplně jiným místem, než kterým je například Málaga. Celá atmosféra je nesmírně pohodová a až líná, což dokazuje i fakt, že mají Cádiz a okolní provincie vůbec nejvyšší nezaměstnanost v celém Španělsku. Zároveň jsou místní opravdu příjemnými a pohostinnými hostiteli. Vše ještě podtrhuje svěží mořský vánek, velké procento zeleně, a také kontrast historického centramoderními čtvrtěmi.

Zajímavým místem k návštěvě je bezesporu Muzeum cádizských kortesů, kde se dozvíte prakticky vše o historii města. Nedaleko byla navíc podepsaná slavná Španělská ústava z roku 1812. Symbolem Cádizu je pak katedrála se svou věží La Torre de Poniente, která poskytuje skvělý výhled na celé město. Zároveň má Cádiz hned dva hrady – Castillo de San Sebastian, který chrání město ze severu, a Castillo de Santa Catalina, který byl postaven po útoku Angličanů. Co se týče pláží, má jich Cádiz více než sedm kilometrů.

Huelva

Huelva (Španělsko)Huelva je sice větší než Cádiz (má více než 150 tis. obyvatel), ale se slávou svého konkurenta se nemůže měřit. Z hlediska historie nikdy nebyla tak významná, není ani tak navštěvovaná, ale na druhou stranu je přístav města Huelva jedním z nejdůležitějších pro celé Španělsko. Nachází se tu totiž bohatá loviště ryb, a tak právě místní rybáři dodávají „dary moře“ na celý trh monarchie. Co se týče památek, tak i Huelva se může pyšnit velkým počtem monumentů po různých kulturách. Najdete zde například trosky Římského akvaduktu, ale i arabských staveb. Zajímavá je především renesanční katedrála La Merced. I když se s Cádizem, který ji v mnoha ohledech až utlačuje, nemůže měřit, určitě stojí toto město vzdálené 90 kilometrů od Sevilly za návštěvu.

Copyright © 2024 Dovolená ve Španělsku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Nudíte se doma? Vydejte se na víkend do Moskvy v Rusku, nebo na karneval v Benátkách. Preferujete delší dovolenou? Žádný problém, což takhle dovolená v Rakousku nebo na Korfu … Vyjdete se objevovat USA, Kanadu či Mexiko. Nikdy není pozdě na levnější last minute zájezdy