Costa Brava

Costa Brava (Španělsko)Costa Brava v překladu znamená Divoké pobřeží, což oblast v mnoha ohledech perfektně vystihuje. Původní idea názvu je pochopitelně zakořeněna v divoké přírodě, když jsou nádherné písčité pláže rozdělovány skalními výběžky v kontrastu s velkým procentem zeleně – především pinii. Na druhou stranu je ale Costa Brava i centrem divokého nočního života, i když je pravda, že některá menší a romantická letoviska poskytují naprostý klid. Costa Brava se nachází na severozápadě Španělska a táhne se po pobřeží v podstatě od hranic s Francií až po hlavní katalánskou metropoli, Barcelonu. Nejen že je pochopitelně velkou pýchou regionu, ale zároveň je Costa Brava suverénně nejnavštěvovanější oblastí, kterou se Španělsko může chlubit.

Costa Brava (Španělsko)Na co Costa Brava tolik táhne? Především na nádhernou přírodu, příjemné podnebí na severu Španělska, a také na stoprocentní turistickou vybavenost. Celé Divoké pobřeží je totiž poseté malými letovisky, která mají perfektní nabídku ubytování, všechny služby a v neposlední řadě nabízí i velký počet doprovodných aktivit. Je sice pravda, že nemá Costa Brava na pobřeží významné památky, na které jinak Španělsko láká, nicméně to bohatě vynahrazuje „královna Costa Bravy“, Barcelona. Té je navíc věnován vlastní článek, takže jí nebudeme mezi ostatními letovisky zmiňovat.

Nejznámější letoviska na Costa Brava

Tossa de Mar
Tato původně malá rybářská vesnička, která má dnes zhruba pět tisíc obyvatel, patří mezi vůbec nejoblíbenější oblasti na Costa Brava. Charakteristická je svou klidnou a především romantickou atmosférou, když je celé pobřeží skalisky uzavřeno do malé zátoky. Dominantou města je bývalá pevnost ze 12. století, která se rozkládá na jednom ze skalních vrcholků, ale také například trosky římské kultury. Všichni, kteří milují klidnou dovolenou, procházky v malebných úzkých uličkách a nekonečnou romantiku nebudou chtít Tossa de Mar opustit.

Lloret de Mar (Španělsko)Lloret de Mar
Lloret de Mar (nebo také Perla Costa Bravy) je pravděpodobně nejnavštěvovanějším místem celého pobřeží. V mnoha ohledech je už moderním letoviskem, které táhne především na aktivní noční život, velká nákupní střediska a promenády plné palem. V létě sem směřují statisíce mladých lidí, kteří si chtějí užívat ve vzdálenosti zhruba 70 kilometrů od Barcelony. Lloret de Mar sice nemá významné památky, ale všudypřítomné hospůdky, bary a centra s vodními sporty vás dostatečně zabaví. Především pro děti je pak ideální Vodní svět s velkým počtem tobogánů apod.

Callela
Dalším z oblíbených letovisek na Costa Brava je bezpochyby Callela, městečko 50 kilometrů na sever od Barcelony. I když bylo v minulosti centrem textilního průmyslu a zemědělství, dnes se pochopitelně zaměřuje pouze na cestovní ruch. Ročně se tak Callela stává cílovou destinací tisíců turistů, kteří hledají klid a pohodu v okolí tři kilometry dlouhé písčité pláže. Na druhou stranu nabízí historické centrum v čele s tradičním španělským tržištěm poměrně rušnou atmosféru, především pak v noci. Zároveň se Callela nachází poměrně nedaleko od pohoří Montenegro, což jí poskytuje zajímavé přírodní scenérie a kontrasty pláží s horami na pozadí.

Copyright © 2024 Dovolená ve Španělsku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Nudíte se doma? Vydejte se na víkend do Moskvy v Rusku, nebo na karneval v Benátkách. Preferujete delší dovolenou? Žádný problém, což takhle dovolená v Rakousku nebo na Korfu … Vyjdete se objevovat USA, Kanadu či Mexiko. Nikdy není pozdě na levnější last minute zájezdy