Mallorca a Ibiza

Formentera (Španělsko)I když je pevninské Španělsko nádherné, některé turisty mnohem více zajímají ostrovy v jeho okolí. Těmi, které se ještě nacházejí na území Evropy, jsou Baleárské ostrovy, nebo zkráceně Baleáry. Dohromady mají zhruba jeden milión obyvatel a typické jsou poměrně hornatými, ale na druhou stranu krásnými ostrůvky. Zeměpisně se dají rozdělit na takzvané vlastní Baleáry, které zahrnují ostrovy Mallorca, Menorca a pár menších ostrůvků v okolí. Druhou skupinou jsou pak Pytyuské ostrovy, kam spadá slavná Ibiza, sousední Formentera a další méně významné. Největším ostrovem a zároveň centrem Baleárských ostrovů je pochopitelně Mallorca. Na druhou stranu je i Ibiza slavnou a rozhodně navštěvovanější oblastí, takže i jí nesmíme opomenout.

Mallorca

Mallorca (Španělsko)Jak už bylo řečeno, Mallorca je největším ostrovem Baleárského souostroví, pro který jsou typické poměrně vysoké hory, které se táhnou po celém východním pobřeží, kde tvoří četné skalnaté zálivy. Tradičně je také Mallorca označována jako nejpohostinnější místo celého Středomoří, když jsou místní zdatnými obchodníky, kteří si uvědomují, jak důležitý je pro ostrov turistický ruch. Nicméně je Mallorca známá i některými negativy a to především jakýmsi ničením původní kultury a monumentů, když především hlavní letoviska na ostrově – Palma de Mallorca a Magalluf, jsou dnes klasickými moderními letovisky bez většího kouzla. Za romantickou atmosférou tak budete muset vyrazit do menších letovisek na pobřeží.

Hlavním městem ostrova je tedy již zmíněná Palma de Mallorca, ve které se „tlučou“ starobylé ulice s moderními hotelovými centry. Zároveň je ale městem bohatého nočního života, lehce uspěchané a jen výjimečně klidné atmosféry a velkých obchodů. Pokud máte rádi opravdu aktivní dovolenou, je pro vás Palma de Mallorca velmi dobrou destinací, i když na druhou stranu je typická i velkým počtem kapsářů a zlodějů. V žádném případě sem nejezděte autem, protože se zde v sezóně téměř nedá zaparkovat.

Ibiza

Ibiza (Španělsko)Ibiza, to je ostrov diskoték. Pokud máte rádi nekončící párty, taneční hudbu a místa, kde se můžete bavit doslova na každém rohu, měla by být Ibiza vašim snem. Každoročně se sem sjíždí nejlepší DJ’s z celého světa, aby si mohli zahrát na největších evropských diskotékách, kterými se Ibiza chlubí. Na druhou stranu i v případě, že máte rádi klid a romantiku dovolené na menším ostrově, může Ibiza dobře posloužit. Má totiž pouze sto tisíc obyvatel, a tak zde najdete velký počet malých a klidných vesniček. Ty se pyšní nádherným pobřežím, skalními pevnostmi a klasickými historickými centry, které jsou typické pro celé Španělsko. V minulosti byl sice pro Ibizu hlavním příjmem vývoz soli (zhruba 70 tis. tun ročně), dnes ale zaujímá drtivou většinu turismus. Ročně je Ibiza cílem více než 1,5 miliónu turistů, kteří převážně jezdí za příjemným subtropickým podnebím a diskotékami.

Copyright © 2024 Dovolená ve Španělsku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Nudíte se doma? Vydejte se na víkend do Moskvy v Rusku, nebo na karneval v Benátkách. Preferujete delší dovolenou? Žádný problém, což takhle dovolená v Rakousku nebo na Korfu … Vyjdete se objevovat USA, Kanadu či Mexiko. Nikdy není pozdě na levnější last minute zájezdy