Costa del Sol

Costa del Sol (Španělsko)Pokud už jste se někdy setkali s některým z románských jazyků, můžete z názvu oblasti celkem snadno odhadnout, proč tato oblast zrovna toto označení. Costa del Sol neboli Pobřeží slunce je opravdu místem, kde svítí slunce doslova 300 dní v roce a zbylých 65 je stále nesmírně teplých. Costa del Sol je součástí mnohem většího celku, Andalusie, když zároveň patří k jejím nejnavštěvovanějším oblastem. Břehy Pobřeží slunce jsou omývány Středozemním mořem, které je zde opravdu teplé. V něm se budete moct koupat na 161 kilometrech písčitých pláží, na které Costa del Sol táhne. Část této oblasti tvoří také slavná Nejra, o které už jste možná slyšeli, nebo četli v turistických průvodcích. Typický je pro Costa del Sol také golf, za kterým sem jezdí tisíce turistů.

Málaga

Málaga (Španělsko)Málaga je hlavní provincií oblasti Costa del Sol a zároveň modelovým příkladem, na kterém se dají demonstrovat nádhery arabských kultur v kontrastu s těmi evropskými. Hned na úvod je ale důležité zmínit, že Málaga není v žádném případě klidné a liduprázdné městečko, když je hospodářským centrem, důležitým přístavem a domovem 600 tisíc obyvatel. Pokud nemáte rádi doslova přeplněné ulice v sezóně, rušný noční život a velká hotelová centra, není po vás Málaga tím pravým. Na druhou stranu je napojena na vysokorychlostní železnici AVE, kde španělské vlaky jezdí rychlostí okolo 300 km/h, takže je i na jednodenní výlet snadno dosažitelná. Některé památky za to opravdu stojí.

Největším lákadlem je Alcazaba, pevnost z 11. století, která sloužila jako palác arabských vládců. Navíc se nachází na vyvýšenině nad městem, odkud tak máte krásný pohled na celé město. Její součástí je hrad Castillo Gibralfaro, ze kterého je také nádherný výhled. Zajímavá je i Katedrála v Málaze, která se stavěla více než dvě stě let, a proto se na jejích jednotlivých částech nachází rysy různých architektonických období. Ujít si nenechte ani Picassovo muzeum, když se zde tento světoznámý malíř narodil, a kde tak najdete velkou část jeho díla.

Další zajímavá města


Marbella (Španělsko)Dalším velmi známým místem na Costa del Sol je Marbella. Podle místních, a i podle mnoha turistických průvodců je právě Marbella nejnavštěvovanějším místem celé této slunečné oblasti. Nachází se ve vzdálenosti zhruba 45 kilometrů od Málagy, má více než sto tisíc obyvatel a své letní sídlo zde má i například Antonio Banderas. Ideální je Marbella pro milovníky aktivní dovolené, ale také luxusu, kterým město oplývá. Velmi bujný je i noční život. Další letoviska už nejsou tak známá jako právě Málaga a Marbella, ale stále je na Costa del Sol vyhledává velký počet turistů. Jedná se především o rybářskou vesničku Torremolinos, menší městečko Benalmádena, či úrodné údolí Estepony. Všechna tato nádherná místa doporučujeme na Costa del Sol procestovat.

Copyright © 2024 Dovolená ve Španělsku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Nudíte se doma? Vydejte se na víkend do Moskvy v Rusku, nebo na karneval v Benátkách. Preferujete delší dovolenou? Žádný problém, což takhle dovolená v Rakousku nebo na Korfu … Vyjdete se objevovat USA, Kanadu či Mexiko. Nikdy není pozdě na levnější last minute zájezdy