Barcelona

Barcelona (Španělsko)Hlavní metropole Katalánska, město Gaudího architektury a centrum nádherné oblasti Costa Brava. Přesně to je Barcelona. I když zde asi nestrávíte celý týden, výlet na pár dní je to nádherný. Pokud máte rádi aktivní noční život až do ranních hodin, spoustu památek, které celý svět závidí, a také máte sebou děti, které určitě ocení nádherné akvárium se žraloky, rejnoky apod.? V tom případě se sem určitě zajeďte podívat. Barcelona je snadno dostupným dopravním uzlem se všemi službami, které byste mohli očekávat. Ubytování je opravdu snadné, i v centru se dá poměrně levně najíst a užívat si zde tak může opravdu každý.

Barcelona je druhé největší město Španělska

Barcelona - akvárium (Španělsko)Z hlediska Španělska je Barcelona druhým největším městem a významným přístavem. Už od pradávna soupeří Katalánci s Madridem, který je pochopitelně větší, ale na druhou stranu nemá především pro hospodářství takový význam. Oblast okolo Barcelony je totiž bohatá na nerostné suroviny, a tak si mohou místní žít poměrně na „vysoké noze“, což při návštěvě určitě zaregistrujete. Jinak, jak už bylo řečeno, v Barceloně naleznete prakticky všechno, co by měla ideální dovolená obsahovat. Kompletní nabídku ubytování, velký počet restaurací, barů, diskoték apod., a také některé komerční atrakce. Pokud se budete chtít do Barcelony dostat, nejlepší jsou rozhodně vlaky, nebo autobusy z okolních letovisek. Pokud plánujete návštěvu z České republiky s dostatečným předstihem, doporučujeme leteckou dopravu, která je dnes vcelku levná.

Sagrada Família - Barcelona (Španělsko)Jednoznačně ale Barcelona zůstává městem památek respektive architektury Antoni Gaudího. Ten svými geniálními stavbami určil ráz celého města. Jeho tvorba je originální, kopíruje rysy přírody a jen těžko by se dala přirovnat k některému jinému architektovi. Symbolem města je jednoznačně chrám Sagrada Família, který už se staví více než sto let, protože, jak velí tradice, se na něj peníze vybírají pouze z darů. I přesto, že ještě nemá většinu věží a ani zastřešenou hlavní loď, je paradoxně jedním z nejnavštěvovanějších míst Barcelony. Unikátní jsou také některé domy, které Gaudí navrhl. Mezi ty nejznámější patří Casa Milá (nebo také La Pedrera), která je i na seznamu UNESCO, nebo také Casa Batlló, která je v některých patrech stále obývaná.

Srdcem města je pak ulice La Rambla, která prakticky nikdy nespí, a kde si místní, a i turisté užívají nočního života. Začíná v přístavu slavným Kolumbovým sloupem, kde můžete navštívit jedno z největších akvárií v Evropě. Jeho nejslavnější část tvoří 80 metrů dlouhý prosklený tunel, když vám nad hlavami budou plavat žraloci a dalších 80 tisíc mořských živočichů. Dále La Rambla protíná slavné čtvrti, kterými jsou například Barri Gótic s nádhernou gotickou architekturou starého města, nebo El Raval, což je klasická islámská čtvrť. Na konci ulice La Rambla naleznete hlavní náměstí Plaza de Catalunya, které sice není známé památkami, ale tvoří významný výchozí bod, do kterého vás doveze většina autobusů a vlaků.

Ubytování v Barceloně

Barcelona je, jakožto dlouholetý cíl dlouhých zástupů turistů z celého světa, přímo přeplněna ubytovacími kapacitami všeho druhu. Myšleno je zde jak na turisty, kteří si chtějí užívat luxusu na některém z proslulých historických míst, tak také na ty, kteří chtějí objevovat krásy Barcelony s co možná nejmenší útratou. Pojďme si tedy stručně představit hlavní způsoby, kterak můžete vyřešit ubytování v Barceloně.

Pokud chcete mít všechny detaily vaší cesty naplánovány a zajištěny již s dostatečným předstihem, pak zajisté rádi využijete služeb mnohých databází hotelů, které nabízejí jednoduchou a především pohodlnou možnost rezervace hotelů prostřednictvím Internetu. V těchto databázích budete mít na výběr z nepřeberného množství hotelů a levnějších hostelů všech cenových kategorií. Bude tedy záležet jen na vašich preferencích, pro které ubytování v Barceloně se rozhodnete.

Jak již bylo řečeno, Barcelona je co do ubytování velmi rozmanitým místem, které uspokojí skutečně každého. Jako i v jiných městech také zde platí, že jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují cenu ubytování, je vzdálenost ubytování od centra města. Pokud jste ochotni obětovat atraktivní místo například v historickém centru Barcelony a spokojíte se s hotelem či hostelem v některé z méně atraktivních čtvrtí, pak můžete ušetřit velmi výrazné peníze. Určitě se však vyplatí vybírat takové ubytování v Barceloně, které se bude nacházet v blízkosti stanice metra. To vám zajistí rychlou a pohodlnou dopravu do všech koutů Barcelony.

Zejména mladí cestovatelé jistě s nadšením přivítají možnost ubytování v tzv. Bed&Breakfast hostelích, které jsou cenově nejvýhodnějším druhem ubytování v Barceloně. Nalezneme zde jak jednoduché jednolůžkové pokoje, tak také pokoje pro větší skupiny lidí (až 20 lůžek). S větším počtem lidí se samozřejmě snižuje cena lůžka přepočítána na jednu osobu.

Letenky do Barcelony

Ceny letenek do Barcelony zažívají v posledních letech strmý pád a to především zásluhou přibývajícího počtu nízkonákladových leteckých společností, které nabízejí letenky do Barcelony za takřka neodolatelné ceny. Díky této skutečnosti se právě letecká doprava stala tím vůbec nejlepším a nejvyužívanějším způsobem, kterým se můžete do Barcelony dostat.

Přesná cena letenek je však závislá na několika různých aspektech. V první řadě vás čeká výběr letecké společnosti, u které si letenky do Barcelony zakoupíte. Kromě značných rozdílů v cenách se rozdíly objevují také u nabízených služeb, mimořádných poplatcích za nenadálé změny termínů apod. V současnosti pořídíte nejlevnější letenky do Barcelony například od společností Smartwings či Wizzair. Prvně jmenovaná společnost má v nabídce zpáteční letenky, jejichž cena začíná již na přibližně 1700 Kč, u druhé jmenované si nějakou tu stovku připlatíte.

Skvělou možností, jak na letence ušetřit, jsou zvláštní slevové akce, které jednotlivé společnosti čas od času nabízejí. V těchto akcích můžete pořídit letenky do Barcelony za ceny nižší, než 1500 Kč.

Na výběr máte také hned několik míst, odkud bude váš let startovat. Společnost Smartwings vypravuje lety do Barcelony výhradně z letiště v Praze – Ruzyni, se společností Wizzair můžete letět také z bratislavského letiště. Lety směřují na hlavní Barcelonské letiště (BCN), které je někdy označováno jako Barcelona-El Prat, a které patří mezi vůbec nejrušnější letiště v Evropě. Letiště je vzdáleno od centra Barcelony přibližně 12 kilometrů.

Z letiště se na místo vašeho ubytování dostanete nejsnáze taxíkem (nejdražší možnost), příměstským vlakem (nejlevnější možnost, vyjde cca na 2 Eura) nebo zvláštním autobusem, který nese označení Aerobus (tento autobus zatavuje na dvou náměstích v Barceloně a stojí 3,75 Eura).

Letecká doprava je nejpohodlnější a dnes i často nejlevnější způsob, jak se dostat do Barcelony. Let do Barcelony trvá cca 2 hod

  • Letiště El Prat
  • Letiště Barcelona – Reus (např. Ryanair)
  • Letiště Barcelona – Girona (např. Ryanair)

Pravidelné přímé linky

  • ČSA & Iberia

Low Cost

  • Vueling
  • Smartwings
  • Wizzair
  • Ryanair (odlet z Brna, 1 přestup)
  • Easyjet (odlet z Prahy, 1 přestup)
Copyright © 2024 Dovolená ve Španělsku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Nudíte se doma? Vydejte se na víkend do Moskvy v Rusku, nebo na karneval v Benátkách. Preferujete delší dovolenou? Žádný problém, což takhle dovolená v Rakousku nebo na Korfu … Vyjdete se objevovat USA, Kanadu či Mexiko. Nikdy není pozdě na levnější last minute zájezdy